Ukázka programu

 

12. Pán Ježíš miluje děti   (Matouš 19:13-15, 18:3; Marek 10:13-16; Lukáš 18:15-17)  DD 17.2.,

Hry:

  • barvičky – vždycky dvě děti (protihráči) mají na zádech určitou barvu a jejich úkolem je uhodnout barvu protihráče a zároveň neukázat tu svou protihráči
  • papírové koule – dvě družstva, děti se snaží otvorem v židli mezi sedátkem a opěrátkem (může být natažená látka s prostřihnutým otvorem nebo noviny s otvorem, nebo na sedátku plyšák a děti ho sestřelují) prohodit co nejvíc papírových koulí, na čas.

Píseň: „Hlava, ramena, nohy, stopy“

Úvod: děti obecně nechce nikdo moc poslouchat, všichni dospělí si myslí, že jsou nejchytřejší, že ví všechno nejlíp, neustále děti poučují, i když často to není na správném místě. Existuje také mnoho rodičů, kteří nemají rádi své vlastní děti. Jaký je Pán Bůh? On taky neměl rád svého synka Ježíše? Měl Ho velmi rád, stejně jako má rád vás, děti. Jak to poznáte, že vás má Pán Bůh rád?

 Každý má někoho rád - vy, já, teta, strýc, vychovatelé v DD, paní kuchařky, paní učitelky ve škole, pan president. Proto:

Srdce - (obrovské srdce vystřižené z papíru) zde napište jméno toho, koho máte rádi (analfabeti nakreslí) a pak nakreslete toho, kdo si myslíte, že má rád vás.

 

Téma: 

  • krátké uvedení do scénky o tom, jak P.J. navštěvoval různá města a vesnice a lidé mu přinášeli malé děti, aby si s nimi povídal, ale učedníci (nejbližší kamarádi a žáci P.J.) to těm lidem zakazovali. P.J. se na ně rozzlobil a řekl jim, ať děti nechají přicházet k Němu, že je má moc rád.
  • scénka – znázornění příběhu o P.J. a dětech s tím, že děti zahrají naše dětičky
  • krátké vyprávění o tom, že P.J. měl rád děti, protože jsou upřímné, neznají škaredé fígle, které dělají dospělí lidé, jsou čisté, důvěřivé. My všichni musíme být jako děti – důvěřovat P.J., nedělat zlé věci, umět si hrát, mít rád své kamarády… Děti, buďte rády, že jste děti, P.J. vás má moc rád, až půjdete spinkat a pomodlíte se k Němu, On vás slyší a moc chce, aby se vaše modlitby staly skutečností. Když budete dobře naslouchat, uslyšíte hlas P.J., jak vám říká, že vás má rád, že chce být ve vašem srdíčku každý den.

Zpracování: každé dítě dostane srdce vystřižené z tvrdého papíru, na kterém je předkreslený P.J. + verš „Nechejte děti přicházet ke mně“, a kde jsem nalepila jedno dítě z časopisu a každý si tam dokreslí sebe a ostatní děti z DD, popř. své kamarády ze školy (třídy), kroužků…

 

Píseň:Bůh má tě rád

Hra: cokoli (slepá bába, liščí ocásky…)

AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

01.05.2013

Zoo kroužek pro děti :-)

Máte rádi zvířátka? Chcete se naučit, jak se o ně starat? Přijdte se podívat k nám na zoo kroužek pro děti. Nabízíme spoustu zajímavých aktivit pro zvídavé děti  :-)

 

05.12.2012

Darujeme zvířátka - pískomily, morčata, raky

V YMCE máme k dispozici zvířátka do dobrých rukou :-)

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,