Naše potřeby

Na naši službu v dětském domově můžete přispět, jak finančím darem, tak také formou různých výtvarných potřeb nebo dárků pro děti. Kontakt je uveden v sekci Pracovní team.

 

 

  • Služebníci – v této službě od samého počátku slouží studenti popř. absolventi VOŠ sociální a teologické Dorkas a díky Pánu Bohu je jich dostatek.

 

  • Výtvarné potřeby – Naše děti rádi maluji, tvoří či vyrábějí. V nákupu výtvarných potřeb jsme docela soběstační. Jejich nákup realizujeme z vlastních prostředků, ale také jsme dostali od přátel z USA dvě zásilky barevných fix, voskovek a práškových temper. V každém případě uvítáme ať už věcnou či finanční pomoc. Potřebujeme papíry tvrdé i měkké, pastelky, štětce, nůžky, vodovky a celou řadu spec. potřeb např. pro decoupage apod.

 

  • Dárečky pro děti – Společně s dětmi slavíme narozeniny a vánoce. Dárečky k narozeninám se vzhledem k našim finančním možnostem pohybuji max. do 100 Kč a jejich nákup realizujeme z vlastních prostředků. Dárečky k Vánocům jsou spíše symbolické. Minulé Vánoce dárečky vyrobili děti z Mateřského centra YMCA. Přáníčka k narozeninám a vánocům vyrábíme sami. Rádi uvítáme příspěvek na dárečky ať už koupí dárečku pro konkrétní dítě nebo finanční formou.

 

  • Pobyty, výlety  - tyto akce dětem hradí dětský domov, služebníci si je hradí z vlastních prostředků. Tato oblast představuje naši největší potřebu. Cena pobytu včetně dopravy se pohybuje od 450 – 600 Kč a pro studenty představují dosti velkou finanční zátěž. Většinou se snažíme držet cenu pro studenty níže např. tím, že děti zaplatí o něco více nebo formou daru, ale i tak se nám cenu podaří stlačit na 350 Kč což je stále dost. Aktuálně sháníme finance na zimní pobyt S Tebou mě baví svět, kde cena pro děti je 450 a pro studenty 350Kč. Celkový rozpočet pobytu se pohybuje v závislosti na vzdálenosti, počtu osob od 10000 – 15000. V případě tohoto zimního pobytu pobytu by částka 8000 Kč zcela uhradila výdaje studentů, děti by nemusely platit zvýšenou cenu a ještě by něco málo zbylo na koupi odměn pro děti za soutěže.
AKCE
Po Út St Čt So Ne

AKTUALITY

01.05.2013

Zoo kroužek pro děti :-)

Máte rádi zvířátka? Chcete se naučit, jak se o ně starat? Přijdte se podívat k nám na zoo kroužek pro děti. Nabízíme spoustu zajímavých aktivit pro zvídavé děti  :-)

 

05.12.2012

Darujeme zvířátka - pískomily, morčata, raky

V YMCE máme k dispozici zvířátka do dobrých rukou :-)

 

 
Ymca
Akademická YMCA, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Braník, , Praha
YMCA Brno, Kounicova 3, Brno
YMCA DAP, , YMCA DAP
YMCA Děčín, , Děčín
YMCA Familia, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Hradec Králové, Šafaříkova 666, Hradec Králové
YMCA Husinec, , Husinec
YMCA Jindřichův Hradec, , Jindřichův Hradec
YMCA Klatovy, ,
YMCA Letohrad, ,
YMCA Liberec, , Liberec
YMCA Mělník, ,
YMCA Neveklov, , Neveklov
YMCA Olomouc, Šafaříkova 7, Olomouc
YMCA Orlová, Palackého 787, Orlová
YMCA Ostrava - Poruba, Rošického 106, Ostrava
YMCA Plzeň, ,
YMCA Podivín, ,
YMCA Praha, Na Poříčí 12, Praha
YMCA Setkání, ,
YMCA Sever, ,
YMCA SKAUT, ,
YMCA Strmilov, ,
YMCA Třebechovice, ,
YMCA v ČR - ústředí, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA v Ústí nad Labem, Hradiště 4, Ústí nad Labem
YMCA Živá rodina, Na Poříčí 12, Praha 1
YMCA Znojmo, ,